Važnost recikliranja

U petak nas je na reciklažnom dvorištu dočekao Igor Savnić rukovoditelj službe za gospodarenje otpadom. ????????????

Radionica u sklopu projekta ” Mladi-pokretači promjena”.

Učenicima i profesorima Srednja Škola Petrinja a tako i nama održao je predavanje o važnosti recikliranja.

Pričao nam je što sve zaprimaju na reciklažno dvorište, koliko otpada mjesečno dobivaju, kud taj otpad odlazi i koje otpade najviše dobivaju.

Pokazao nam je i kako sami ti kontejneri funkcioniraju i kako prešaju plastiku i karton.

Pokazao nam je i skladište opasnih tvari gdje odlažu karnistere od benzina i lakova.

Učenicima je rekao kako im nije strano da ljudi dolaze na reciklažno dvorište gledati što se još može iskoristiti, najviše drvo i ono što je bitno da to ljudi dobiju besplatno.

Izuzetno je važno reciklirati no još je važnije mijenjati pakiranje svih proizvoda u plastična pakiranja koja nerijetko završe u prirodi.

Čuvajmo prirodu, jer ona je naše bogatstvo! ❤

PODIJELI: