
Važnost recikliranja
U petak nas je na reciklažnom dvorištu dočekao Igor Savnić rukovoditelj službe za gospodarenje otpadom. ![]()
![]()
![]()
Radionica u sklopu projekta ” Mladi-pokretači promjena”.
Učenicima i profesorima Srednja Škola Petrinja a tako i nama održao je predavanje o važnosti recikliranja.
Pričao nam je što sve zaprimaju na reciklažno dvorište, koliko otpada mjesečno dobivaju, kud taj otpad odlazi i koje otpade najviše dobivaju.
Pokazao nam je i kako sami ti kontejneri funkcioniraju i kako prešaju plastiku i karton.
Pokazao nam je i skladište opasnih tvari gdje odlažu karnistere od benzina i lakova.
Učenicima je rekao kako im nije strano da ljudi dolaze na reciklažno dvorište gledati što se još može iskoristiti, najviše drvo i ono što je bitno da to ljudi dobiju besplatno.
Izuzetno je važno reciklirati no još je važnije mijenjati pakiranje svih proizvoda u plastična pakiranja koja nerijetko završe u prirodi.
Čuvajmo prirodu, jer ona je naše bogatstvo! ![]()










